TONIC_SprintMon 3/31/2014 4:59 PM
Resultscreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
Men 10 (2)1.6 km18 C
PlNameClubTimeDiff.
1Matthew GreenwoodAuckland AK18:010:00
2Caleb BrowneBay of Plenty BP18:23+0:22
 
 
 
Men 14 (6)1.7 km17 C
PlNameClubTimeDiff.
1Bayley StephensHawkes Bay HB13:460:00
2Alex MoncktonNorth West NW14:40+0:54
3Pike EuanNorth West NW16:03+2:17
4Liam StolbergerNorth West NW16:05+2:19
5Patrick HayesAuckland AK21:01+7:15
 
Mika HillNorth West NWmp
 
 
 
Men 16 (5)1.9 km16 C
PlNameClubTimeDiff.
1Max GriffithsNorth West NW13:140:00
2Ryan WilliamsAuckland AK13:22+0:08
3Jimmy HayesAuckland AK15:17+2:03
4Daniel MoncktonNorth West NW16:49+3:35
5William SteelCounties Manukau CM29:27+16:13
 
 
 
Men JWOC (21)2.4 km18 C
PlNameClubTimeDiff.
1Tim RobertsonHutt Valley HV11:400:00
2Callum HerriesHawkes Bay HB12:23+0:43
3Matthew GoodallCounties Manukau CM12:24+0:44
4Devon BeckmanHawkes Bay HB12:25+0:45
5Cameron TierNorth West NW12:27+0:47
6Ed Cory-WrightPeninsula Plains PP12:47+1:07
7Tommy HayesAuckland AK12:50+1:10
8Shamus MorrisonWellington WN12:51+1:11
9Ieuan EdmondsHawkes Bay HB13:50+2:10
10Andrei PopoviciAuckland AK13:55+2:15
11Jonty OramAuckland AK13:56+2:16
12Cameron de L'IsleNorth West NW14:21+2:41
13James CrosbyAuckland AK14:32+2:52
14Tom SpencerTaranaki TK14:34+2:54
15Liam PatersonTaranaki TK14:44+3:04
16Kieran WoodsAuckland AK14:58+3:18
17Callum HillNorth West NW15:39+3:59
18Josh CampbellPeninsula Plains PP15:51+4:11
19Thomas StolbergerNorth West NW16:03+4:23
20Flynn HillNorth West NW16:09+4:29
 
Shaan HillNorth West NWdns
 
 
 
Men Elite (15)2.4 km18 C
PlNameClubTimeDiff.
1Jourdan HarveyCounties Manukau CM12:120:00
2Jamie StewartWellington WN12:29+0:17
3Darren AshmoreBay of Plenty BP12:40+0:28
4Duncan MorrisonHawkes Bay HB12:58+0:46
5Brent EdwardsNelson NL13:21+1:09
6Bill EdwardsHutt Valley HV13:22+1:10
7Tane CambridgePeninsula Plains PP13:38+1:26
8Freddy BurghardtNo Club --13:49+1:37
9Jason MarkhamWairarapa WR14:15+2:03
10Alistair Cory-WrightPeninsula Plains PP14:28+2:16
11Greg FlynnNorth West NW14:33+2:21
12Simon JagerAuckland AK15:55+3:43
13Stu LynchAuckland AK15:57+3:45
14Simon AddisonWaikato WK16:51+4:39
15Gergo VerhasAuckland AK17:29+5:17
 
 
 
Men 40+ (13)1.9 km16 C
PlNameClubTimeDiff.
1John RobertsonHutt Valley HV14:120:00
2Ionel PopoviciAuckland AK14:51+0:39
3Dwayne SmithAuckland AK15:39+1:27
4Andrew de L'IsleNorth West NW16:46+2:34
5Adrian PikeNorth West NW17:48+3:36
6Stephen AndrewAuckland AK18:55+4:43
7Chris BeckmanHawkes Bay HB19:01+4:49
8Nick MoncktonNorth West NW19:32+5:20
9Michael KnightbridgeNorth West NW20:23+6:11
10Roger WoodroofeAuckland AK21:16+7:04
 
Mark ToddNo Club --dns
Paul IrelandNorth West NWdns
Brent GoodallCounties Manukau CMdns
 
 
 
Men 50+ (12)1.9 km16 C
PlNameClubTimeDiff.
1Jeff GreenwoodAuckland AK14:090:00
2Martin CrosbyAuckland AK16:18+2:09
3Scott VennellAuckland AK16:59+2:50
4Don PatersonTaranaki TK17:07+2:58
5Geoff MeadNorth West NW17:13+3:04
6Steve PyattNorth West NW17:27+3:18
7Richard MercerAuckland AK17:50+3:41
8Bruce PeatCounties Manukau CM17:58+3:49
 
Steve OramAuckland AKmp
Owen MeansNorth West NWmp
Guy Cory-WrightAuckland AKmp
Julian HayesAuckland AKmp
 
 
 
Men 60+ (7)1.7 km17 C
PlNameClubTimeDiff.
1Michael WoodHutt Valley HV15:530:00
2Alistair StewartAuckland AK15:54+0:01
3Stan FosterNorth West NW18:00+2:07
4Derek MorrisonHawkes Bay HB18:15+2:22
5David ScottAuckland AK19:29+3:36
6John ParsonsAuckland AK20:20+4:27
7Selwyn PalmerAuckland AK31:46+15:53
 
 
 
Men 70+ (2)1.7 km17 C
PlNameClubTimeDiff.
1John RobinsonCounties Manukau CM18:490:00
 
Bert ChapmanNorth West NWdnf
 
 
 
Women 10 (3)1.6 km18 C
PlNameClubTimeDiff.
1Rosanna MoncktonNorth West NW15:120:00
 
Emily HayesAuckland AKmp
Grace Cory-WrightAuckland AKdns
 
 
 
Women 12 (9)1.6 km14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Jessica SewellNorth West NW11:280:00
2Georgia BrowneBay of Plenty BP12:43+1:15
3Van Der Spuy MeganAuckland AK13:36+2:08
4Anna Cory-WrightAuckland AK14:25+2:57
5Sophia ReayAuckland AK14:30+3:02
6Rebecca GreenwoodAuckland AK15:22+3:54
7Kayla Allison-CarnieNo Club --18:15+6:47
8Hannah StewartNo Club --19:24+7:56
9Lauren DunneNorth West NW20:17+8:49
 
 
 
Women 14 (8)1.7 km17 C
PlNameClubTimeDiff.
1Tegan KnightbridgeNorth West NW13:430:00
2Bianca MercerAuckland AK14:13+0:30
3Georgina DibbleNorth West NW15:17+1:34
4Tessa BoydAuckland AK16:24+2:41
5Brittany Allison-CarnieNo Club --17:39+3:56
6Lucy ParsonsAuckland AK17:42+3:59
7Sophie KatavichNorth West NW29:17+15:34
 
Megan BruceNorth West NWmp
 
 
 
Women 16 (9)1.9 km16 C
PlNameClubTimeDiff.
1Hayley SmithAuckland AK15:290:00
2Katie Cory-WrightPeninsula Plains PP15:35+0:06
3Anna CrosbyAuckland AK16:14+0:45
4Heidi StolbergerNorth West NW16:16+0:47
5Sheena O'BrienCounties Manukau CM17:55+2:26
6Maddie LongsonNorth West NW18:08+2:39
7Kaitlyn PennellCounties Manukau CM18:33+3:04
8Olivia BeckmanHawkes Bay HB19:15+3:46
 
Anna ParsonsAuckland AKmp
 
 
 
Women 20 (7)1.9 km16 C
PlNameClubTimeDiff.
1Olivia HobmanAuckland AK17:330:00
2Kelly MulvayHawkes Bay HB17:46+0:13
3Ella WalmsleyNorth West NW18:12+0:39
4Catherine AndrewAuckland AK18:16+0:43
5Helen HowellHawkes Bay HB19:18+1:45
6Gemma ScownNorth West NW20:13+2:40
7Christy SiuNorth West NW22:14+4:41
 
 
 
Women JWOC (16)1.9 km16 C
PlNameClubTimeDiff.
1Sonia HollandsCounties Manukau CM13:190:00
2Danielle GoodallCounties Manukau CM13:21+0:02
3Alice TilleyNorth West NW13:34+0:15
4Rebecca GrayNorth West NW13:53+0:34
5Lauren HolmesNorth West NW14:45+1:26
6Sophie HarrisonPeninsula Plains PP14:52+1:33
7Vida FoxHawkes Bay HB14:57+1:38
8Alexandra RiddleHutt Valley HV16:17+2:58
9Holly EdmondsHawkes Bay HB16:31+3:12
10Hayley EwenNorth West NW16:53+3:34
11Natalie de BurghHawkes Bay HB16:55+3:36
12Ellie MolloyWellington WN17:50+4:31
13Kate SalmonNorth West NW17:59+4:40
 
Kayla FairbairnNorth West NWmp
Lauren TurnerWellington WNmp
Rebecca BatinPeninsula Plains PPmp
 
 
 
Women Elite (9)2.4 km18 C
PlNameClubTimeDiff.
1Laura RobertsonHutt Valley HV14:050:00
2Greta KnarstonCounties Manukau CM14:26+0:21
3Imogene ScottNelson NL15:07+1:02
4Veronika VavrovaNo Club --15:08+1:03
5Cosette SavilleCounties Manukau CM15:47+1:42
6Renee BeveridgeNorth West NW16:04+1:59
7Angela SimpsonWaikato WK16:53+2:48
8Lise BagstevoldNo Club --17:29+3:24
 
Penny StewartWellington WNdns
 
 
 
Women 40+ (12)1.7 km17 C
PlNameClubTimeDiff.
1Marquita GeldermanNorth West NW13:470:00
2Christine BrowneBay of Plenty BP15:13+1:26
3Suzanne StolbergerNorth West NW16:06+2:19
4Karen BeckmanHawkes Bay HB16:47+3:00
5Anna RobertsonHutt Valley HV16:48+3:01
6Lyn StantonAuckland AK17:26+3:39
7Karen WoodsAuckland AK25:28+11:41
8Sarah SteelCounties Manukau CM25:37+11:50
9Alison ComerAuckland AK27:36+13:49
10Libby McleayAuckland AK31:29+17:42
 
Frances HillNorth West NWdns
Mary WadsworthAuckland AKdns
 
 
 
Women 50+ (9)1.7 km17 C
PlNameClubTimeDiff.
1Jean Cory-WrightPeninsula Plains PP15:320:00
2Jay PatersonTaranaki TK17:54+2:22
3Phillippa PooleNorth West NW19:04+3:32
4Bronwyn HolcombeAuckland AK19:51+4:19
5Lisa MeadNorth West NW20:49+5:17
6Nicola KinzettAuckland AK22:27+6:55
7Annie SandersonTaranaki TK22:28+6:56
 
Annette OrchardAuckland AKmp
Elizabeth ParsonsAuckland AKmp
 
 
 
Women 70+ (1)1.7 km17 C
PlNameClubTimeDiff.
1Val RobinsonCounties Manukau CM27:240:00
 
 
 
Open R1 (1)2.4 km18 C
PlNameClubTimeDiff.
1Dion KennedyWaikato WK22:100:00
 
 
 
Open R2 (2)1.9 km16 C
PlNameClubTimeDiff.
1Ocean MercierWellington WN18:380:00
 
Tim LongsonNorth West NWmp
 
 
 
Open O3 (6)1.6 km14 C
PlNameClubTimeDiff.
1Jayden NicholasNo Club --12:470:00
2Jenny CadeNorth West NW14:50+2:03
3Steve HillNorth West NW15:46+2:59
4Kay KnightbridgeNorth West NW18:11+5:24
5Santy GoodallCounties Manukau CM25:49+13:02
 
Lorna FoxTaranaki TKmp